Oczywiście, posesja posesji nierówna – choćby pod tym względem, tego, ile osób na co dzień z niej korzysta. Taka kwestia może bowiem przesądzać o tym, za jakim rodzajem odwodnień liniowych trzeba się rozglądać. Bo chociaż każdy taki system składa się z podobnie wyglądających elementów, to te mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Każdy taki system to układ podłużnych korytek, wydrążonych w materialne budowlanym oraz mających kształt wydrążonego sześcianu studzienek – ale tym materiałem może być beton, polimerobeton albo tworzywo sztuczne.

Jeśli za systemem odwodnień rozgląda się właściciel nieruchomości, która znajduje się w centrum ruchliwego miasta albo tam, gdzie po powierzchni drogi jeżdżą ciężkie pojazdy i którędy co dnia chodzą tłumy ludzi, w takim wypadku odpowiednim wyborem są odwodnienia z betonu i polimerobetonu. Ale jeśli za takim sprytnym udogodnieniem rozgląda się właściciel domku jednorodzinnego, który po każdej ulewie męczy się z kałużami na podjeździe, to jemu można z czystym sumieniem polecić odwodnienia liniowe Bielbet z tworzywa sztucznego.

Dobrze skonfigurowany, umieszczony tuż pod powierzchnią gruntu system odwodnień, szybko pomoże pozbyć się problemu z nadmiarem deszczówki. Ale,jak powiedziano wcześniej, może pomóc nawet zaradzić suszy w ogródku. Wystarczy, że cały układ korytek i studzienek ułoży się w taki sposób, żeby te prowadziły wodę do zbiornika retencyjnego, na przykład zakopanego pod ogródkiem. Wtedy, wraz z każdym deszczem, woda będzie zbierać się w tym wyznaczonym miejscu – jeśli do zbiornika będzie podłączony wąż ogrodowy, będzie można mieć sprytny, wygodny i tani sposób na suszę.

Oczywiście to tylko jedna z możliwości, bo równie dobrze można deszczówkę zebraną przed system odwodnień wykorzystać do obsługi domowej toalety. Stawiając na odwodnienia, można bez trudu uczynić swój dom znacznie bardziej ekologicznym i samowystarczalnym.

Konsultacja merytoryczna artykułu: BIELBET.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj