UTM, czyli urządzenie Unified Threat Management to idealne rozwiązanie dla wszystkich klientów poszukujących profesjonalnych zabezpieczeń dla sieci w przedsiębiorstwie. Jest to wielofunkcyjna platforma, która łączy w sobie wszystkie niezbędne rozwiązania zabezpieczające i aktywnie działa w celu zagwarantowania ochrony przed pojawiającymi się zagrożeniami z zewnątrz. Przedsiębiorstwa powinny dbać o dane, które przechowują oraz wykorzystują do codziennej pracy – ich utrata bądź wyciek mogą spowodować poważne konsekwencje wiążące się także z poniesieniem kosztów i stratą czasu na przywracanie pierwotnej sytuacji. Wszystkich klientów zainteresowanych zakupem nowoczesnego rozwiązania zabezpieczającego dla swojej firmy serdecznie zapraszamy do lektury – z chęcią przybliżymy Państwu tematykę platform UTM i przedstawimy najistotniejsze zalety tego produktu.

Czym jest UTM?

UTM to urządzenie, które jest stosowane w celu zastąpienia stosowanych dawniej różnorodnych rozwiązań zabezpieczających, takich jak na przykład firewall, IPS, filtry antyspamowe itd. Oprócz wykorzystywania różnych zabezpieczeń, klienci kupowali także routery, czyli urządzenia obsługujące NAT. Skompletowanie takiego zestawu zabezpieczeń sieciowych było dosyć kosztowne, mogło zająć sporo czasu i spowodować problemy związane z brakiem kompatybilności urządzeń pochodzących od różnych producentów. Rozwiązaniem tych problemów jest wybór wielofunkcyjnej i kompleksowej platformy UTM, która łączy w sobie wszystkie wymienione wyżej zabezpieczenia i sprawia, że współpracują one ze sobą, zapewniając najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa działania.

Najistotniejsze zalety rozwiązań UTM

Dlaczego warto zdecydować się na zakup platformy UTM? W tej części artykułu postaramy się krótko opisać zalety tego produktu, na które warto zwrócić uwagę, jeżeli zastanawiamy się nad jego zakupem. To, czym wyróżnia się UTM, to przede wszystkim:

  • niskie koszty zakupy i utrzymania (kupujemy tylko jedno urządzenie zamiast kilku/kilkunastu i nie jesteśmy obciążeni wysokim kosztem eksploatacji tak wielu produktów);
  • ogromna łatwość zarządzania dzięki zastosowaniu jednego przejrzystego interfejsu do monitorowania całej sieci i wszystkich działających zabezpieczeń;
  • łatwość zagwarantowania redundancji, która uważana jest za klucz do zapewnienia tzw. „0 downtime” w rozwiązaniach IT;
  • bieżące aktualizacje zapewniające użytkownikowi dostęp do ochrony przed najnowszymi zagrożeniami, które mogłyby zaszkodzić przedsiębiorstwu.

Fortinet – lider wśród producentów platform UTM

Wybierając tak popularny produkt warto dokładnie przeanalizować możliwości dostępne na rynku, aby móc wybrać rozwiązanie idealnie spełniające nasze oczekiwania. Gorąco polecamy Państwu zwrócenie szczególnej uwagi na produkty proponowane przez markę Fortinet, która od lat uważana jest za jednego z najpopularniejszych producentów takich urządzeń. Urządzenia Fortinet łączą w sobie wysoką jakość z niezawodnością oraz niską ceną. Są one polecane przez profesjonalistów, którzy oceniają wiele różnorodnych rozwiązań zabezpieczających obecnych aktualnie na rynku. Warto zwrócić uwagę także na wszystkie certyfikaty, jakie posiadają rozwiązania proponowane przez Fortinet (między innymi NSS Labs lub ICSA Labs), co gwarantuje ich wysoką jakość. Kolejnym dowodem na przewagę rozwiązań Fortinet nad produktami innych producentów jest ilość zadowolonych klientów korzystających w codziennej pracy z tych urządzeń – UTMy od Fortinet wybrało już ponad 330 000 klientów na całym świecie, w tym również ogromne korporacje pracujące każdego dnia na ogromnych ilościach danych. Fortinet ułatwia klientom eksploatację poprzez zagwarantowanie dostępu do maszyny wirtualnej instalowanej na serwerze, która stanowi środowisko testowe umożliwiające dokładne sprawdzenie działania rozwiązań tej marki. W szerokim katalogu produktów marki Fortinet znajdą coś dla siebie wszyscy klienci, zarówno reprezentanci małych firm, jak i większych przedsiębiorstw.

Jakie urządzenie z oferty Fortinet wybrać?

Chcąc zakupić jeden z wielu produktów z oferty marki Fortinet należy zastanowić się nad dwoma aspektami. Pierwszym z nich jest wybór urządzenia fizycznego, a drugim – podjęcie decyzji o wyborze licencji. Decydując się na konkretne urządzenie fizyczne, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wydajność – zależnie od tego, jaką sieć posiadamy w przedsiębiorstwie, a także ilu (mniej więcej) użytkowników będzie z niej korzystać. W ofercie marki Fortinet znajdą Państwo wiele różnych wersji platformy UTM, dlatego na pewno każdemu z klientów uda się znaleźć idealną opcję dla przedsiębiorstwa, która spełni wymagania wydajnościowe. Podczas wyboru licencji także musimy kierować się wymogami charakterystycznymi dla danego przedsiębiorstwa. W ramach licencji musimy określić poziom wsparcia FortiCare oraz FortiGuard. Pierwsza z tych licencji odpowiada za zapewnienie gwarancji dla urządzenia. W gwarancji zawiera się: stałe aktualizowanie oprogramowania, zgłoszenia techniczne, możliwość kontaktu z serwisem i możliwość wymiany sprzętu. FortiGuard to licencja zabezpieczająca sieć, a dokładniej pakiet wielu niezbędnych zabezpieczeń – jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż zakup wielu różnych zabezpieczeń osobno. W ramach podstawowej wersji FortiGuard klient otrzymuje dostęp do NFGW, antywirusa, filtru antyspamowego oraz Web Filtering. Zakupić można również wiele innych zabezpieczeń, na przykład Mobile Security, FortiSandbox, FortiAnalyzer, AV czy Botnet.

Gdzie najlepiej zakupić urządzenie UTM?

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu pozwoliła Państwu bliżej zapoznać się z tematyką niezwykle przydatnego urządzenia, jakim jest UTM. Produkt ten stale zdobywa popularność i stosowany jest w coraz większej ilości przedsiębiorstw. Jeżeli zapoznanie się z tym tekstem zachęciło Państwa do zakupu takiego urządzenia, zachęcamy do skontaktowania się z firmą thomas it – w naszej ofercie posiadamy wiele różnorodnych rozwiązań. Z pewnością otrzymają Państwo od naszych konsultantów profesjonalną poradę oraz odpowiedź na wszelkie pytania związane z zabezpieczeniami sieciowymi.

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj