Obecnie niemal w każdym domu i w każdym biurze znajduje się drukarka. Jest to nadal urządzenie niezbędne do pracy. Wyróżniamy głównie drukarki laserowe i atramentowe. W tym artykule spróbujemy wybrać, która z nich jest lepsza i bardziej nadaje się do użytkowania.

Jakie rodzaje drukarek wyróżniamy?

Głównym podziałem drukarek jest podział ze względu na technologie drukowania. Możemy wyróżnić drukarki atramentowe, czyli takie gdzie kartka papieru pokrywa się kroplami tuszu, oraz laserowe gdzie drukuje się wykorzystując toner, a jego cząstki rozprowadzane są przy pomocy wałka. Drukarki laserowe zaś, dzielą się na monochromatyczne, czyli druk czarno – biały oraz kolorowe, czyli druk czarno – biały i kolorowy.

Zalety i wady drukarek atramentowych?

Główną zaletą drukarek atramentowych jest niska cena i niski poziom hałasu przy drukowaniu. Warto mieć na uwadze również fakt, iż ten rodzaj drukarek jest po prostu mniejszy niż drukarek laserowych. Istnieje możliwość druku w kolorze. Taka drukarka ma jednak także swoje wady. Jedną z nich jest to, iż drukuje ona w dość średniej jakości, a prędkość drukowania jest dość niska. Koszty używania tej drukarki są dość wysokie, często trzeba bowiem wymieniać tusz.

Zalety i wady drukarek laserowych?

Drukarki laserowe mają więcej zalet niż wad, ale i tym wadom trzeba się przyjrzeć. Zacznijmy jednak od zalet. Główną zaletą jest to, że wydruk ma wysoką jakość i trwałość. Szybkość wydruku jest dużo większa niż w przypadku drukarek atramentowych. Drukarka laserowa ma wyższą wydajność przy niższych kosztach eksploatacji. Przejdźmy do wad, drukarki laserowe są po prostu droższe od atramentowych. Trzeba także wybrać pomiędzy drukarką kolorową a monochromantyczną.

Wybór drukarek na obecnym rynku jest naprawdę spory, dlatego wybierając drukarkę dla siebie, musimy po prostu zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy od sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj