System operacyjny Android daje niesamowite możliwości użytkownikom urządzeń mobilnych. Do jego największych atutów należy niewątpliwie ogromna ilość dostępnych nań aplikacji. Większość z nich można pobrać z przygotowanego przez Google Sklepu Play, w którym figurują miliony pozycji. Zanim jednak zdecydujemy się na nabycie którejś z aplikacji, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby przypadkiem nie zainfekować swojego urządzenia złośliwym oprogramowaniem.

Jakich aplikacji unikać?

Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku aplikacji, które mają na koncie bardzo małą ilość pobrań (nieprzekraczającą kilku tysięcy) oraz takich, które nie mają jasnego i czytelnego opisu. Warto również sprawdzić nazwę dewelopera i wyszukać go w internecie, by sprawdzić, czy jest to zaufane źródło.

Instalacja aplikacji

Proces pobierania i instalowania aplikacji ze Sklepu Play jest bardzo prosty i nie powinien nikomu sprawić kłopotu. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy interesującej nas aplikacji, należy kliknąć w jej ikonę, by przejść do jej strony. Tam, obok jej grafiki, znajdziemy dobrze widoczny przycisk „Zainstaluj” (w przypadku darmowych programów) lub przycisk „Kup” z podaną ceną aplikacji. Wystarczy go kliknąć, aby rozpocząć proces pobierania. W przypadku aplikacji płatnych będziemy musieli jeszcze potwierdzić przelew środków z konta połączonego z naszym profilem w Google. Pobieranie i instalacja małych aplikacji zwykle odbywa się błyskawicznie, jednak w przypadku tych bardzo dużych może to zająć znacznie więcej czasu – należy więc uzbroić się w cierpliwość. Google Play poinformuje nas odpowiednim powiadomieniem, kiedy instalacja zostanie zakończona i zaproponuje uruchomienie jej. Kiedy to zrobimy i upewnimy się, że program działa poprawnie, nie musimy już podejmować żadnych więcej czynności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj