Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach jedną z głównych funkcji telefonów komórkowych stało się robienie zdjęć i dzielenie się nimi. Smartfon ma tę znaczącą przewagę nad aparatem fotograficznym, że mamy go zawsze przy sobie i w każdej chwili może nam posłużyć do uwiecznienia czegoś na fotografii, nawet jeśli tego nie planowaliśmy. Aby jednak otrzymać zdjęcia, z których jakości będziemy zadowoleni, ważne jest wybranie modelu smartfona, który oferuje odpowiednią jakość użytej matrycy oraz oprogramowania aparatu.

Na co zwrócić uwagę?

Analizując parametry interesujących nas smartfonów, należy pamiętać, aby nie kierować się rozdzielczością matrycy – ilość megapikseli wcale nie przekłada się na jakość zdjęć. O wiele ważniejsze jest to, czy aparat posiada stabilizację – cyfrową lub optyczną, a najlepiej ich połączenie – oraz wartość jego przysłony. Im jest ona mniejsza, tym więcej światła potrafi wyłapać obiektyw, co przekłada się na lepszą jasność i szczegółowość zdjęć. Obiektyf f/1.7 będzie więc lepszym wyborem niż na przykład f/2.0.

Jakie modele rozważyć?

Wśród smartfonów z Androidem o najlepszych parametrach fotograficznych najczęściej wymienia się flagowe serie S i Note od Samsunga oraz serię Pixel produkowaną przez Google. Potężnym graczem na rynku mobilnej fotografii jest również Huawei, którego cykle P oraz Mate należą do najbardziej innowacyjnych pod względem fotograficznym urządzeń, obecnie jednak w związku z sankcjami nałożonymi przez amerykański rząd, dostęp do smartfonów tej firmy może być utrudniony.

Wymienione modele to w większości bardzo drogi sprzęt, podobnie jak również świetne pod względem fotograficznym iPhone’y. Jeżeli poszukujemy dobrego smartfona do zdjęć w rozsądnej cenie, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Motorola, w szczególności zaś na model Motorola One Vision oraz serię Moto G.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj