Wideodomofony są teraz jednym z najbardziej dopieszczanych przez producentów gadżetów elektronicznych. To dość nieoczywisty i niszowy dodatek, ale w przypadku nowoczesnej nieruchomości pozostaje urządzeniem nie tylko eleganckim, ale i praktycznym.

Gdzie sprawdzają się wideodomofony?

Domofon z funkcją przesyłania obrazu montowany jest obecnie zarówno w nowym budownictwie wielorodzinnym, jak i w zwykłych domach. Bardzo często z tego typu urządzeń korzystają spółdzielnie mieszkaniowe, które decydują się na remont połączony z wprowadzeniem monitoringu. Nie jest to jednak produkt zarezerwowany wyłącznie dla nieruchomości komercyjnych. Odbiorcy prywatni również coraz częściej instalują takie nowinki przy bramach wejściowych do swoich rezydencji.

W duecie z monitoringiem

Nowoczesny wideodomofon to przede wszystkim zaawansowane urządzenie centralne. Jest to najczęściej dotykowy panel, który może służyć nie tylko jako podgląd tego, co dzieje się przed wejściem – doskonale sprawdza się także w roli rejestratora (DVR). Świetne portfolio produktowe posiada firma Zamel, projektująca swoją elektronikę na miejscu, w Polsce. Kilka przykładów nieodzownych produktów można znaleźć w zestawieniu: Monitoring do domu – zestawienie TOP 5 domofonów z hurtowni Zamel.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideodomofonu?

Podczas zakupu przede wszystkim należy skupić się na pożądanej funkcjonalności. Wideodomofon musi odgrywać rolę niezawodnego urządzenia otwierającego wejście na posesję: zarówno furtki, jak i bramy. Powinien też wyrazistym dźwiękiem informować o wizycie gości. Warto skupić się na samym wyświetlaczu – im większy, tym lepiej się prezentuje i wygodniej się z niego korzysta. Standardem powoli stają się urządzenia siedmiocalowe, chociaż nierzadko spotykane są także i dziesięciocalowe, a cztery cale to absolutne minimum. Co ciekawe, ekran można wykorzystać też w formie ramki do zdjęć, którą staje się on w czasie bezczynności.

Nowoczesne domy jednorodzinne są coraz bardziej naszpikowane użyteczną elektroniką. Systemy automatyki i inteligentnego domu doskonale współpracują z dodatkami takimi jak wideodomofony, tworząc dla mieszkańców wygodne środowisko do mieszkania. Warto zainwestować w takie innowacje, nie tylko dla prestiżu, ale i bezpieczeństwa oraz komfortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj