Drony, to takie nowoczesne latawce, których cena waha się od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy. Drony możemy wyróżnić ze względu na ich zastosowanie, jakość, technologię czy przeznaczenie.

Czym są drony i jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Dron może być przeznaczony dla profesjonalistów, na przykład przy filmowaniu ślubów czy robieniu po prostu filmów. Ale może być także używany jedynie dla rozrywki, jako zabawka do latania choćby po parku. Drony są tak różnorodne, nie tylko ze względu na cenę, ale także na zastosowanie, że ich wybór jest ogromny. Możemy wyróżnić drony latające, pływające i jeżdżące po ziemi. Skupmy się jednak na tych latających. Możemy wyróżnić trzy rodzaje latających dronów:

  • drony rozrywkowe – są one dość tanie, mało precyzyjne, a wiatr może je łatwo zdmuchnąć. Jeśli już posiadają kamerę to jest ona słabej jakości.
  • drony półprofesjonalne – są one trochę droższe, są nieco trudniejsze w sterowaniu, mają dość dobre kamery.
  • drony profesjonalne – ich koszt liczymy w tysiącach złotych, mają świetne kamery, ich sterowanie często przypomina to z kokpitu samolotu. Są po prostu najlepsze.

Czym się sugerować kupując drona?

Wybierając drona, musimy przede wszystkim zastanowić się co będziemy z nim robić, do jakich celów go używać. Jeśli już to wiemy, musimy poznać pewne cechy drona, które są istotne przy zakupie.

Po pierwsze, jaki jest maksymalny czas lotu drona. Jeśli zależy nam jedynie na tym, aby dronem się bawić, to na pewno wystarczą nam baterie, które trzymają 10 min. Jeśli zaś chcemy profesjonalnie filmować, to warto zadbać o dodatkowe baterie. Po drugie, jakość kamery. Jak wiadomo, im ta kamera jest lepsza, im lepsza rozdzielczość, tym lepsza jakość filmów. Powinniśmy też zwrócić uwagę na jakość wykonania naszego drona. Na ogól, jest tak, iż niższa cena tym gorsza jakość wykonania. Drony plastikowe bardzo często są po prostu jednorazowe. Istotne jest też to, jakie sterowanie ma dron. Czasem bowiem wystarczy jedynie sterowanie ze smartfona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj