Powoli zbliża się zima, a nikt nie lubi być przez nią zaskakiwany, dlatego warto zastanowić się nad zakupem odśnieżarki. Obecnie na rynku występuje naprawdę wiele różnych modeli. Zastanawiasz się, którą odśnieżarkę wybrać? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Przede wszystkim, musimy mieć świadomość tego, że odśnieżarki dzieli się na rodzaj zasilania. Wyróżniamy więc odśnieżarki spalinowe oraz elektryczne. Każdy rodzaj odśnieżarek ma zarówno swoje zalety, jak i wady.

Odśnieżarki elektryczne – wady i zalety?

Odśnieżarki elektryczne idealnie sprawdzą się przy odśnieżaniu grubych warstw śniegu. Musimy jednak pamiętać, że koniecznym jest stałe podłączenie odśnieżarki do prądu, a co za tym idzie, jesteśmy ograniczeni długością kabla i nie możemy pracować na większych powierzchniach. Innym minusem jest także fakt, iż odśnieżarki elektryczne mają na ogół mniejszą szerokość roboczą. Nie poleca się ich do usuwania grubych warstw zbitego śniegu, mniejsza ich moc wpływa na wydajność.

Jeśli chodzi o zalety takiej odśnieżarki to przede wszystkim, jest to cena, która jest niższa od tych spalinowych. Odśnieżarki elektryczne zajmują dużo mniej miejsca, są kompaktowe i łatwiej je przechowywać. Nie są one zbyt głośne, dzięki czemu możemy ich używać tam, gdzie jest więcej zabudowań. Są naprawdę łatwe w obsłudze oraz wygodne w używaniu, na co wpływ ma ich zwrotność.

Odśnieżarka spalinowa – wady i zalety?

Główną wadą odśnieżarek spalinowych jest cena. Są one droższe niż odśnieżarki elektryczne. Innym minusem jest także to, że wydalają one spaliny. Emitują one również dużo większy hałas. Są one także dużo większe, dlatego są mnie mobilne.

Jeśli chodzi o zalety, to odśnieżarki spalinowe są dużo bardziej wydajne i możemy nimi pracować na większych powierzchniach, a to dlatego, że posiadają one silnik spalinowy, więc nie potrzebujemy stałego źródła zasilania. Silnik spalinowy ma dużo większą moc, dzięki czemu odśnieżanie jest szybsze i wydajniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj