Do skoszenia trawy potrzebna jest kosiarka. Jednak wybór tej odpowiedniej nie zawsze jest prosty. Wszystko ze względu na to, że można wyróżnić kilka rodzajów tego typu urządzeń. Opisaliśmy je poniżej.

Kosiarka ręczna

Kosiarka ręczna ma bębnowy przyrząd tnący, w którym znajdują się noże listwowe. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest ona wyposażona w silnik. Działanie ręcznego sprzętu można porównać do ścinania przy pomocy nożyczek. Tego typu modele są polecane do pielęgnacji trawników dywanowych. Po skoszeniu konieczne jest zgrabienie trawy, ewentualnie użycie dmuchawy.

Kosiarka elektryczna

Wśród kosiarek elektrycznych wyróżnia się modele zasilane sieciowo, a także akumulatorowo. Sprzęty zaliczane do pierwszej grupy wymagają podłączenia do prądu, dlatego konieczne jest sprawdzenie długości przewodu. W ich przypadku silnik jest połączony z nożem tnącym i zwykle ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, co chroni go przed awarią. Kosiarki akumulatorowe wymagają regularnego podłączania do ładowarki, a po naładowaniu mogą pracować nieprzerwanie przez ok. kilkadziesiąt minut (to zależy od pojemności ogniwa). Standardowo moc urządzeń elektrycznych mieści się w zakresie od 400 W do ok. 1600 W.

Kosiarka spalinowa

Kosiarka spalinowa to najgłośniej pracujący, ale i najbardziej efektywny model. O jej zakupie powinni pomyśleć posiadacze ogrodów o większej powierzchni. Takie sprzęty wyróżniają się solidnością, bardzo dużą mocą (wyrażaną w koniach mechanicznych) oraz szerokością roboczą. Trzeba pamiętać, że podczas pracy emitują one spaliny, a przed uruchomieniem trzeba wlać paliwo do zbiornika.

Kosiarka traktorowa

Kosiarka traktorowa jest przystosowana do koszenia rozległego terenu, o powierzchni wynoszącej nawet kilkaset metrów kwadratowych. Ma ona silnik o mocy równej kilkanaście koni mechanicznych, a skoszone źdźbła zbiera do umieszczonego z tyłu zbiornika. W razie potrzeby można go zdemontować i włączyć wyrzut boczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj