Ze względu na wzrost zachorowań na nadciśnienie, posiadanie w domu ciśnieniomierza, jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Te przeznaczone do użytku domowego, to przede wszystkim ciśnieniomierz naramienny i nadgarstkowy. Warto pamiętać, że wybór zależy przede wszystkim od postury, wieku i trybu życia osoby, która będzie z niego korzystać. Decyzja dotycząca tego jaki ciśnieniomierz wybrać, to więc przede wszystkim kwestia indywidualna. 

Ciśnieniomierz nadgarstkowy

Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku osób z nadwagą lub szerokim obwodem ramion. Jest mniejszy, więc zabiera znacznie mniej miejsca niż ciśnieniomierz naramienny, co bardzo dobrze sprawdzi się również w podróży. Jest bardzo prosty w użyciu, aby dokonać pomiaru wystarczy jedynie dopasować go na nadgarstku i nacisnąć guzik. Najważniejszą cechą jest, aby urządzenie było atestowane, co zapewni bezpieczeństwo pomiaru. Pozostałe kwestie takie jak szerokość, czy wielkość ciśnieniomierza, zależą już tylko od pacjenta. Najbardziej zaawansowane posiadają również opcję 5 ostatnich pomiarów lub są w stanie wykryć arytmię serca.

Ciśnieniomierz naramienny

Ze względu na to, że żyły ramienne są grubsze, ciśnieniomierz naramienny jest uważany za dokładniejszy. Dużo lepiej sprawdzi się w przypadku osób ze zdiagnozowanymi chorobami związanymi z problemem z przepływem krwi (na przykład miażdżyca). Najważniejszym jest dopasowanie urządzenia do obwodu ramienia. Zapewni to dokładność pomiarów. Przy kupnie ciśnieniomierza naramiennego, szczególnie w przypadku osób starszych, warto pamiętać o opcji zapamiętywania ostatnich pomiarów. Urządzenia te dzielą się dodatkowo na:

  • automatyczne, gdzie aby wykonać pomiar, należy wyłącznie wcisnąć przycisk
  • półautomatyczne, gdzie do wykonania pomiaru należy kilkakrotnie nacisnąć dołączoną do zestawu pompkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj