Osoby, które są miłośnikami gier komputerowych mają sporą potrzebę posiadania idealnego sprzętu do realizowania swojej pasji. Wtedy pojawia się odwieczne pytanie, komputer PC czy laptop, co wybrać? Co jest lepsze do grania?

Laptop czy komputer PC – co wybrać?

Wybór między laptopem a komputerem PC rodzi wiele wątpliwości, czasem długo trzeba wszelkie za i przeciw przeanalizować, aby móc podjąć właściwą decyzję. Najczęstszym wyborem przez graczy jest zakup komputera stacjonarnego, gdyż mają lepsze możliwości techniczne, można je rozbudowywać. Nie oznacza to jednak, że zakup laptopa do gier nie ma sensu. To nie tak, wszystko ma swoje wady i zalety, które za chwilę spróbuję przedstawić. Trzeba poznać słabsze i mocniejsze strony obu urządzeń.

 Jakie są zalety i wady laptopów dla graczy?

Zaczniemy od wad, gdyż jest ich mniej. Główną wadą zakupu laptopa dla gracza jest cena, gdyż jest ona na ogół wyższa niż komputera stacjonarnego. Inną kwestią negatywną jest fakt, iż laptop to całość, nie ma możliwości złożenia go według siebie, ulepszenia, co możliwe jest w przypadku komputera gamingowego.

Przejdźmy teraz do zalet, laptop to lekkie, mobilne urządzenie, które można zabrać ze sobą wszędzie, więc w gry można grać w dowolnym miejscu, na wakacjach czy u znajomych. Laptop zużywa mniej energii niż komputer PC. Jeśli lubimy grać na większym ekranie, to możemy laptopa podpiąć do zewnętrznego monitora. Co więcej, laptop zajmuje mniej miejsca, nie ma tych wszystkich kabli, które są przy komputerze.

Jakie są wady i zalety komputerów stacjonarnych gamingowych?

W tym przypadku także zaczniemy od wad, komputer zużywa więcej prądu niż laptop i nie daje takiej swobody jak on, gdyż to sprzęt stacjonarny i nie można go nigdzie ze sobą zabierać.

Jeśli chodzi o zalety komputera PC w przypadku gier, to przede wszystkim fakt, iż jest to zakup na dłuższy czas, gdyż może on być w przyszłości rozbudowywany. Co więcej, komputer stacjonarny o podobnych parametrach jak laptop, jest opcją tańszą. Przy komputerze stacjonarnym możemy samodzielnie konfigurować jego parametry.

Generalnie wybór między komputerem PC a laptopem powinien być indywidualny. Każdy z graczy musi zastanowić się czego tak naprawdę oczekuje od sprzętu do gier, i wtedy zdecydować, analizując przytoczone przeze mnie wady i zalety każdego z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj