W każdej większej firmie powinno znaleźć się pomieszczenie, w którym możliwe będzie przeprowadzanie rozmów, spotkań biznesowych, zebrań czy konferencji. Nawet niewielka sala konferencyjna to spore oszczędności (nie musimy wynajmować lokalu) oraz wygoda dla pracowników. Aby jednak pomieszczenie takie dobrze sprawdzało się w codziennej pracy, warto odpowiednio je wyposażyć. Sprawdźmy więc, co powinno się w nim znaleźć.

Komfortowe krzesła i stoły

Podczas spotkań biznesowych, szkoleń czy konferencji skupienie uczestników ma ogromne znaczenie. Warto więc zadbać o ich maksymalny komfort. Tymczasem nic nie rozprasza tak, jak niewygodne miejsca do siedzenia. Zatroszcz się więc o to, by krzesła znajdujące się w sali konferencyjnej miały miękkie siedziska i były odpowiednio wyprofilowane. Każdy uczestnik spotkań powinien też mieć dla siebie minimum 70 centymetrów blatu stołu, by móc komfortowo notować.

Dobre łącze internetowe

W dzisiejszych czasach prawie nikt już nie robi papierowych notatek. Obecnie coraz częściej notujemy na komputerach, tabletach, nierzadko zapisując ważne informacje w chmurze. Co więcej, w trakcie spotkań biznesowych często przesyła się dokumenty, raporty czy prezentacje. Dlatego też warto zadbać o to, by w sali konferencyjnej w twojej firmie dostępne było stałe łącze internetowe o dość dużej prędkości. Dzięki temu nie tylko zapewnisz komfort pracy pracownikom, ale również będziesz mógł korzystać np. z telefonii internetowej VoIP, co oznacza oszczędności dla twojej firmy.

Zestaw konferencyjny

Kolejnym sprzętem, który warto zakupić, jest zestaw konferencyjny. To połączenie telefonu konferencyjnego z zestawem mikrofonów oraz głośników skierowanych w różnych kierunkach. Zestaw konferencyjny jest wprost nieodzowny, jeśli w firmie zdarza się przeprowadzać telekonferencje lub połączenia telefoniczne w większym gronie rozmówców. Dlaczego? To bardzo proste. Dzięki takiemu sprzętowi możemy cieszyć się doskonałą słyszalnością rozmówców. Każda z osób przebywających w sali bez problemu może zabrać głos mając pewność, że jej wypowiedź dotrze do odbiorcy. Co więcej, nowoczesne zestawy konferencyjne umożliwiają również przesyłanie plików takich jak dokumenty czy prezentacje oraz wykonywanie połączeń wideo.

Odpowiednie oświetlenie

Długie przebywanie w pomieszczeniu, które jest niedoświetlone, wpływa na naszą efektywność. Zaś zbyt intensywne i do tego zimne światło może sprawić, że będziemy mieli problemy z koncentracją. Dlatego też wyposażając salę konferencyjną w swojej firmie zadbaj o światło o naturalnej barwie, jak najbardziej zbliżone do światła dziennego. Warto również zainwestować w kilka źródeł światła, dzięki czemu będzie ono równomiernie rozproszone po sali.

Sprzęt wizualny

Nie od dziś wiadomo, że to, co widzimy, jest przez nas lepiej zapamiętywane, niż przekaz ustny. Dlatego też wszystkie konferencje, szkolenia czy zebrania warto wspomagać prezentacjami wizualnymi. Potrzebujesz więc dobrego projektora lub dużego telewizora, który pozwoli na bezprzewodowe przesyłanie informacji. Dzięki temu korzystanie z urządzenia będzie o wiele bardziej komfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj