Czy wszystko można kupić w internecie?

Jeżeli nie wszystko to prawie wszystko. Przenoszenie się handlu do internetu zdominowało rynek ostatnich lat. Zakupy online proponuje już większość firm, nawet jeżeli nie bezpośrednio ze strony producenta, to już od dystrybutora na pewno. Dlatego dzisiaj, w 2017 roku można powiedzieć z przekonaniem graniczącym z pewnością, że prawie wszystko można kupić w internecie, pozostaje tylko pytanie, czy chcemy wszystko kupować w internecie?

Kupić i oddać

Większość regulaminów sprzedaży funkcjonujących na stronach sprzedażowych zawiera klauzulę opisującą warunki zwrotu towaru. Każdy produkt można nabyć, zapłacić za niego, zweryfikować jego przydatność i urodę, a potem zostawić sobie lub zwrócić. Ta pozorna tylko łatwość, zresztą zgodnie z prawem konsumenckim, to istna pułapka. Bo oczywiście jest to jakiś sposób na zakupy i wiele osób tak dokładnie postępuje, ale jak ta klauzula ma się choćby do zakupów mebli? Oczywiście wiele osób kupuje meble w internecie, ale ile jest jednak takich, które zakupiony mebel nie odsyłają tylko dlatego, że nie mają do tego energii? A przecież to dopiero w domu widać, czy dany mebel jest tak naprawdę wygodny, pasuje do całości wnętrza i czy jest dokładnie taki, jaki wyobrażał go sobie kupujący. Zdecydowanie kupowanie mebli poprzez internet do droga prowadząca do kompromisów.

Kupić i zostawić

Zupełnie inaczej wygląda sprawa zakupów mebli w stacjonarnym sklepie meblowym. Sklep meblowy Warszawa posiada ofertę, która zadowoli najbardziej wybrednego klienta. Kupowanie mebli w sklepie meblowym daje ogromną przewagę. Przede wszystkim paradoksalnie, mając możliwość dotknięcia wybranych modeli ,właśnie wtedy taka forma zakupu uruchamia wyobraźnię. O ile jest łatwiej wyobrazić sobie wybrany mebel w miejscu jego przeznaczenia, o ile łatwiej wyobrazić go sobie w zupełnie odmiennym zestawie kolorystycznym. Każdy sklep meblowy dysponuje próbkami, fakturami, deseniami, którym zastępuje się przykładowy egzemplarz oglądany w sklepie meblowym.

Każdy mebel widziany w sklepie meblowym warszawa można wypróbować. Stół na 12 osób można rozłożyć i sprawdzić komfort jego montażu i demontażu. Jeżeli nie jest idealny, po prostu nie kupuje się go. Każdą kanapę, czy sofę można rozłożyć i sprawdzić stopień trudności codziennego ścielenia łóżka. Jeżeli nie spełniają oczekiwać, przechodzi się do innego stanowiska. Decyzje można podejmować od razu, sprawdzając wygodę foteli i kanap, wysokość stołu i profil krzeseł. Jakże łatwo wyobrazić sobie swój zakup w aranżacji własnego mieszkania.

Jeżeli wszystko się zgadza, a wątpliwości budzi kolorystyka tkaniny czy stelaża, w sklepie można ustalić od razu inną wersję, która w krótkim czasie przyjedzie od razu do domu i z pewnością nie trzeba jej będzie odsyłać.

Sklep meblowy ma jeszcze jedną przewagę nad internetem. Pracują w nim zawodowcy, którzy zapytani o radę czy kwestie techniczne odpowiadają na pytania natychmiast w realu, a nie za pomocą kwestionariusza kontaktowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *